Pajzsmirigy betegek: NEA-TF-14-M-0287 Nyertes pályázatról

network.hu

MEGHÍVÓ!

„ EGÉSZSÉGED A LEGNAGYOBB ÉRTÉKED”

( NEA-TF-14-M-0287 KÓDSZÁMÚ) NYERTES PÁLYÁZAT EREDMÉNYEKÉNT, EGÉSZ NAPOS PROGRAMJÁRA VÁRJA AZ ÉRDEKLŐDŐKET

A PAJZSMIRIGY BETEGEK CSONGRÁD MEGYEI EGYESÜLETE

2014.07.12-én 10-16 óráig a Keller Lajos Városi Könyvtár és Kulturális Központba és az előtte lévő téren.

PROGRAMOK:

„ELSŐSEGÉLYNYÚJTÁS A GYAKORLATBAN” Mentősök bemutatója

ZÖLDSÉG-, GYÜMÖLCS-, MÉZ-, GYÓGYTEA KÓSTOLTATÁSA

ÁLTALÁNOS ÁLLAPOTFELMÉRÉS

JOGA, AEROBIK.

„ELHÍZÁS és CUKORBETEGSÉG” Dr. CSAJBÓK ÉVA Endokrinológus, Belgyógyász, Diabetológus előadása

SPORTESZKÖZEINK KIPRÓBÁLÁSA, KÖTÉLUGRÁLÁS,..

A program ideje alatt lángos, üdítő, fagyi kapható!

Változtatás jogát fenntartjuk!

MINDEN ÉRDEKLŐDŐT SZERETETTEL VÁRUNK!

A RENDEZVÉNY INGYENES!

A Projekt az Emberi Erőforrás Minisztérium támogatásával a „EGÉSZSÉGED A LEGNAGYOBB ÉRTÉKED”(NEA-TF-14-M-0287)pályázat keretében valósul meg.

„EGÉSZSÉGED A LEGNAGYOBB ÉRTÉKED”

A PAJZSMIRIGY BETEGEK CSONGRÁD MEGYEI EGYESÜLETE Rendezésében a (NEA-TF-14-M-0287-nyertes pályázat eredményeként)

PROGRAMOK: 2014.07.12. De-10-16-ig

De.10-16-ig: Zöldség- Gyümölcs kínálása, egyesületi pavilon.

10-16-ig: Egyesület Sporteszközeinek kipróbálása.

10-16-itg Méz, Gyógytea kínálgatás és VÁSÁR!

10-11-ig: Jóga az egészségedért, Vezeti. Huszka Ferencné.

11-től: Aerobik: Vezető: Majsai Anita.

11-16-ig: ” Elsősegélynyújtás a gyakorlatban” Borsosné Tódor Erzsébet Mentő tiszt vezetésével.

12-16.ig: Állapotfelmérés: Miskolcziné Gyovai Magdolna Vezetésével.

13-tól : Dr Csajbók Éva előadása az elhízásról, cukorbetegségről.

15.16-ig: Jóga az egészségedért, Vezeti: Huszka Ferencné.

Kötélugrálás bemutató: Szentes Klub, Vezető. Vasné Móni.

Rendezvény ideje alatt, szendvics, kávé, üdítő, lángos, jégkása, fagyi, vattacukor kapható. Rendezvényt Önkéntesek munkája segíti.

SZERETETTEL VÁRUNK, EGY NAP AZ EGÉSZSÉGEDÉRT!

Elérhetőség: 06/30/851-3879, 06/70=387-3398

Egyesület Vezetősége.

A Program megvalósítása, ahogyan az újságírók látták.

Regionális Hírek
Újraélesztés a mindszenti egészségnapon
Feltöltő: Antal Sándor / 2014-07-12 17:06:03

Tizenhárom állomást járhattak végig azok, akik kilátogattak az „Egészséged a legnagyobb érték” címmel megrendezett programra Mindszenten, ahol különböző előadások, bemutatók közül válogathattak a helyiek, de kipróbálhatták az újraélesztést is.

A Pajzsmirigy Betegek Csongrád Megyei Egyesülete első alkalommal rendezett egészségnapot Mindszenten. Az egyesület „Egészséged a legnagyobb érték” címmel tartotta meg július 12-én a program kavalkádot, amelyre a NEA-TF-14-M-0287 kódszámú pályázati forrásból nyílt lehetőség.

Jenei Jánosné, az egyesület elnöke portálunknak elárulta, hogy korábban már többször is szerettek volna hasonló programot rendezni, de nem jött össze, míg most a pályázat segítségével sikerült megrendezni.

Összesen 526 ezer forintot nyertek, amit 26 ezer forint önerővel kellett kiegészíteniük. Az egészségnapi programokat pedig 350 ezer forintból valósították meg, ami az önkormányzat által biztosított támogatással egészült ki.

Szombaton délelőtt 10 órakor kezdődtek a programok. A résztvevőknek 13 „állomást” kellett végigjárniuk, ahhoz, hogy a nap végén a tombola sorsoláson részt vegyenek – mondta Jenei Jánosné, aki hozzátette, az érdeklődők jógázhattak, különböző egészségügyi előadásokat hallgathattak meg, de a szentesi kötélugrók is tartottak bemutatót, ami után bárki kipróbálhatta a köteleket.

Egész nap zöldséggel, gyümölccsel kínálták az érdeklődőket, akik akár mézet is kóstolhattak. Mindezek mellett a Hódmezővásárhely és Térsége Életmentő Alapítvány jóvoltából bárki megismerkedhetett az újraélesztéssel.

Bitó Norbert, a kuratórium tagja portálunknak elmondta, az a célunk, hogy a gyerekektől kezdve az idősekig mindenki megtanulja, minél hatékonyabban alkalmazni az újraélesztést, mivel bárhol előfordulhat olyan eset, amikor megáll a keringés, s akkor fontos, hogy ha valaki tisztában van a teendőkkel.

Az alapítvány munkatársainak segítségével egy szimulációs babán próbálkoztak a helyiek. Kispál Ferenc is kipróbálta az újraélesztést, akinek korábban még – szerencsére – soha nem kellett alkalmaznia. „Kíváncsi voltam rá, hogy kell, ha véletlen szükség lenne rá, akkor tudjam” – mondta Ferenc, akit a rendezvényről is kérdeztünk: a cukorbetegségről és az elhízásról szóló előadást hallgattam meg, majd jöttem az újraélesztést megnézni. Magas vérnyomással küszködöm, valamint már műtöttek pajzsmiriggyel, így érdekelnek ezek a dolgok – fogalmazott.

Egész nap a helyiek rendelkezésére álltak az egyesület sporteszközei is. Juhászné Rácz Piroska éppen a kerékpárt tekerte mikor arra jártunk. A hölgy elmondta szívesen kerekezne többet is, de betegsége miatt nem bír.

Mindeközben a kulturális központ termeiben különböző szűrővizsgálatokat tartottak, valamint masszázsra is volt lehetőség.

A.S.

Az " Egészséged a legnagyobb értéked" című egésznapos rendezvényünk , 2014.07.12-én sikeresen megrendezésre került.A Programon, több mint 200 ember jelent meg. Köszönet az Önkénteseknek, a Segítő Kéz Mozgkorlátozottak vezetőinek, a vállalkozóknak, és az egyesület vezetőségének tagságának,és mindazoknak akik valamilyen formában segítették a nap sikerét.KÖSZÖNÖM.
Jenei Jánosné, elnök

AZ " ÉLETMENTŐ ALAPÍTVÁN SZÁMÁRA EGYESÜLETÜNK ELNÖKE ÉS A RÉSZTVEVŐK: A LÉGÚTI KÉSZÜLÉKRE GYŰJTÖTT:

AZ GYŰJTÉS EREDMÉNYE: 11 300FT-LETT: KÖSZÖNET MINDSZENT LAKOSAINAK, VÁLLALKOZÓINAK, AKIK HOZZÁJÁRULTAK A KÉSZÜLÉK MEGVÁSÁRLÁSÁHOZ:

JENEI JÁNOSNÉ, ELNÖK. GYŰJTŐ!

Címkék: egészséged a legnagyobb értéked.