Pajzsmirigy betegek: NEA-PÁLYÁZATA, "HÁZTARTÁSTAN" SPORTNAP

Pajzsmirigy Betegek Csongrád Megyei Egyesülete csoport „NEA PÁLYÁZATON NYERT MEGVALÓSÍTÁSOK

A Pajzsmirigy Betegek Csongrád Megyei Egyesülete , 2015-ben nyertes pályázatából a" Tudatosabban a közösségért" című projekt keretén belül a " Háztartástan" az elméletben és gyakorlatban bemutatóját a Mindszent Hét halász Vendégház konyhájában tartja 2015.Augusztus 25-től a következő időpontokban.

Augusztus 25.

Augusztus 28,

Szeptember 0,

Szeptember 04

Szeptember 11.

Minden előadás és befőzések délután 4 órától kerül megtartásra. Előadó: Jenei Jánosné elnök. A részvétel ingyenes. A zöldség és gyümölcs hozzávalókat a projekten elnyert összegből fedezzük.

Első napon megismerkedhettünk a Lecsó eltevése télire 100%.os hozzávalóval mindenféle adalékanyagok hozzáadása nélkül. 12 kg-ból készítették a jelenlévők a lecsót, és a felhasználása az egyesület Egészségnapjának megtartásán lesz elfogyasztva.Köszönetet mondok minden Önkéntesnek akik részt vesznek az öt nap gyakorlati bemutatóján, és minden munkában ki veszik a részüket.Külön mondok köszönetet Szőke Bélának aki saját képkocsijával díjmentesen szállítja az eszközöket a hozzávalókat a székhelyről a Vendégházba. Minden önkéntessel mint fogadó szervezet Szerződést kötünk.

A projekt a " Tudatosabban a közösségért+című NEA-TF-15-M-0166 nyertes kódszámú pályázat keretében az Emberi Erőforrás minisztérium támogatásával valósul meg.

A Lecsó készítése gyakorlatban, képekben:

Augusztus 28-án a" Háztartástan" előadásában és bemutatójában a Cékla, a Szilva, és a szőlő eltevése télire került bemutatásra.Minden elkészített zöldség-gyümölcs felhasználása 100%-os gyümölcsből készül és nem tartalmaz semmilyen adalékanyagot! Szeretnénk tudatosítani az emberekben a saját termesztés hasznosságát, a termés feldolgozását, így tudjuk mit fogyasztunk el.Munka van vele, de egészséges mozgás nem árt, és hasznos spórolás a téli napokon csak elővenni az el tett befőzéseket, lekvárokat savanyúságokat befőtteket.

Számomra meglepő volt, nem ismerik az emberek a cékla és a szőlő eltevését...28-i munka képekben:

NEA PÁLYÁZATON NYERT MEGVALÓSÍTÁSOK.” című albumba.

A HARMADIK " HÁZTARTÁSTAN"OKTATÁSON KERÜLT SOR A LINKEN TALÁLHATÓ VEGYES ZÖLDSÉGGEL TÖLTÖTT RÁNTOTT PALACSINTA MEGISMERÉSÉRE ÉS ANNAK ISMERTETÉSÉRE.UGYAN EKKOR KERÜLT SOR VEGYES FAGYASZTOTT ZÖLDSÉGBŐL KÉSZÜLT RAKOTTASRA, DARÁLT CSIRKE HÚSBÓL ÉS TEJFÖLLEL SAJTTAL MEGSZÓRVA.

IGAZÁN FINOMRA SIKERÜLT.

A NEGYEDIK ALKALOM A " HÁZTARTÁSTAN" OKTATÁSÁNÁL A VÖDRÖS SAVANYÚSÁG ELTEVÉSE TÉLIRE.., EZT TANULTUK ÉS KÉSZÍTETTÜK EL A CSALÁDOK ÖRÖMÉRE.

A BEFEJEZŐ ÖTÖDIK ALKALOMMAL KERÜLT SOR A CSALAMÁDÉ TÉLIRE VALÓ ELTEVÉSÉNEK MEGISMERÉSÉRE. 12 KG VEGYES ZÖLDSÉG FÉLÉBŐL KÉSZÍTETTÜNK CSALAMÁDÉT AMI A TAGSÁG KÖZÖTT LETT KIOSZTVA. A FÉLTVE ŐRZÖTT RECEPTEKET AZ ELNÖK TETTE KÖZZÉ ÉS A SAJÁT BLOGJÁBAN IS ELÉRHETŐ.A VÖDRÖS SAVANYÚ KÉSZÍTÉSÉNÉL VIDEÓ IS KÉSZÜLT.

SAJÁT RECEPTEMMEL KÉSZÍTEM ÉVEK ÓTA.

Jenei Jánosnéhttps://www.facebook.com/media/set/?set=oa.979918205398945&type=1

ITT LÁTHATÓ KÉPEKBEN A HARMADIG GYAKORLATI OKTATÁS, ÉS A MEGVALÓSÍTÁS.

EZEN A LINKEN ÉRHETŐ EL EGYESÜLETÜNK CSALÁDI JÁTÉKOS SPORTNAPJA ÉS ÁLLAPOTFELMÉRÉSEINEK KÉPEI.

AZ EREDETILEG AUGUSZTUS 20-ÁN A VÁROSI ÜNNEPSÉGGEL EGYÜTT A TISZA PARTON SZERVEZTÜK A RENDEZÉST. SAJNOS AZ IDŐJÁRÁS MIATT NEM TUDTUK A PROJEKTET MEG RENDEZNI. MOST SZEPTEMBER 20-RA KEGYES VOLT AZ IDŐ HOZZÁNK, ÉS SIKERESEN MEGTARTOTTUK A " TUDATOSABBAN A KÖZÖSSÉGÉRT2 NYERTES PÁLYÁZATON ELNYERT SPORTNAPOT. MIVEL A HÁZTARTÁSTAN2 ELSŐ OKTATÁSÁN A LECSÓ ELTEVÉSÉRE KERÜLT SOR, EZEN A NAPON A RÉSZVEVŐK MEGEHETTÉK MINDAZT AMIT FŐZTÜNK:)) AZ ELŐADÁST TÚRI LAJOS / LUI/ TARTOTTA ÉS MUNKATÁRSAI A FIATAL BŐR MEGŐRZÉSE,  AZ IMMUNRENDSZERÜNK ,ÉRRENDSZERÜNK, MÉREGTELENÍTÉSÉRE A BELSŐ KISUGÁRZÁS FONTOSSÁGÁRA VALAMINT, EGÉSZSÉGÜNKÉRT HASZNOS TANÁCSOKAT KAPHATTUNK AMIT A GYAKORLATBAN IS BEMUTATTAK.EZUTÁN MINDEN KOROSZTÁLY RÉSZT VETT A SPORTNAPUNKON, AMIT PÁLINKÓ GYÖRGY VINCE ÖNKORMÁNYZATI KÉPVISELŐ, TANÁR VEZETETT. BENDE JÁNOS A SZÉKHELYRŐL AZ ESZKÖZÖKET KELLÉKEKET SZÁLLÍTOTTA SAJÁT AUTÓJÁN ODA ÉS VISSZA. ÖNKÉNTESKÉNT.A MINDSZENT VÁROS POLGÁRŐREI BIZTOSÍTOTTÁK A HELYSZÍNT.KÖSZÖNET ILLETI MINDAZOKAT AKIK SZABADIDEJÜKET FEL ÁLDOZTÁK ÉS SEGÍTETTÉK EGYESÜLETÜNK EZEN RENDEZVÉNYÉNEK MEGTARTÁSÁT.

A PROJEKT A NEA-TF-15-M-0166-OS NYERTES PÁLYÁZAT EREDMÉNYEKÉNT AZ EMBERI ERŐFORRÁS MINISZTÉRIUM TÁMOGATÁSÁVAL VALÓSULHATOTT MEG.

MINDENKI JÓL ÉREZTE MAGÁT, KELLEMESEN ELFÁRADT, ÉS JÓT SZÓRAKOZOTT. 4 ÓRÁRA MINDENKI ÉHESEN ELFOGYASZTOTTA A LECSÓT.

Jenei Jánosnéhttps://www.facebook.com/media/set/?set=oa.979918205398945&type=1

Címkék: csalÁdi sportnap ÁllapotfelmÉrÉs