Pajzsmirigy betegek: EGÉSZSÉGÜNK ÉRDEKÉBEN!

Belföldi Hírek: Együttműködés kifelé, összetartás befelé
Belföldi hírek Szokásos, éves közgyűlését tartotta Mindszenten a Pajzsmirigy Betegek Csongrád Megyei Egyesülete, ahol az előző év beszámolói mellett a 2011-es év tervezetét is elfogadták. A jó hangulatú, családias délutánon új tisztségviselőket is választottak megürült posztokra. A gyűlés elején az elhunyt tagtársak emlékének is adóztak egy perces néma felállással.

Az egyesület 2008-ban 14 fővel indult, ma 61 taggal működik. A pénteki, Jenei Jánosné elnök vezette ülésen a tagságnak több mint a fele jelen volt, így határozatképesen kezdhették meg a közgyűlést. Felolvasták és elfogadták a közhasznúsági jelentést és a 2010-es működési jelentést, a 2011. évi tervezetet, illetve a 3 éves munkát ellenőrző ügyészi vizsgálat által előírt részletekkel kiegészített és módosított alapszabályt is. Az Ellenőrző Bizottság elnöke, Apró Istvánné is megtartotta beszámolóját, melyből kiderült, hogy minden jegyzőkönyvet és az irattárat is rendben találták.

A 2010-es év tevékenységéből fontos kiemelni azt, hogy megemlékeztek a Betegek Világnapjáról, illetve a Csongrád Megyei Közgyűlés támogatásával két sportnapot szervezhettek: egy gyógytornás napot és egy egész napos kerékpártúrát, ahol a kívülállókat is szívesen látták. Sporteszközöket is tudtak vásárolni, így a tagoknak lehetősége nyílik akár szobakerékpár, pedálozó-izomerősítő gép, gyógylabda, infralámpa használatára vagy vérnyomás ellenőrzésre is. Adományokat is gyűjtenek és osztanak szét. Karácsonykor az összetartás szép példája volt, mikor rászorulóknak főztek felajánlásokból, adományokból, a termet pedig az Ipartestület adta a rendezvényre. Műsorral a telepi iskolások kedveskedtek a Szentestén.

Helyben és Vásárhelyen is részt vettek összejöveteleken, rendezvényeken. Igazán jó az együttműködés a mozgáskorlátozottak megyei egyesületével, a kérelmeket is rajtuk keresztül tudják intézni. De a vakok és gyengénlátók vásárhelyi egyesületével is jó a kapcsolat. Orvosi előadásokat is szerveznek és jogi segítségkérésre is van lehetőségük. A más szervezetekkel való együttműködés egyébként is fontos számukra, már abból adódóan is, hogy pályázni is lényegesen könnyebb együtt. Kapcsolatba léptek a vásárhelyi önkéntes ponttal is, ahonnan fogadnak önkénteseket, akik tudnak akár takarításban, akár kórház utáni, betegség alatti ápolásban vagy kulturális programokon segíteni. De határon túli együttműködő szervezetük is van.

Idén is hasonlóan folytatnák tevékenységüket. Elbírálás alatt áll egy 20 millió forintos pályázatuk is helyiségigényre és működésre, mellyel akár más civilszervezetek helyiségigényeit is megoldhatnák. Itt orvosi előadásokat is tarthatnának, illetve kialakítanának egy számítógépes helyiségeit, ahol távmunkát végezhetnének a tagok. A Gyermekjóléti és Családsegítő Szolgálattal közösen pedig gyermeknapon május 28-án szeretnének programot szervezni. Itt osztanák szét azt a 150 élelmiszercsomagot, amely elnyerése még szintén elbírálás alatt áll.

A pénteki közgyűlésen az új tisztségviselőket is megválasztották. Így az alelnök Cseh Jánosné lett, a titkár Galambosi Mihályné, az Ellenőrző Bizottság tagja Pótári Ferencné, míg elnökségi tagként ezentúl Mihály Lajosné működik majd az egyesületben.

Juhász Éva

Ideje: április 29, péntek, 18:00:32 Feltöltő: Juhász Éva

Címkék: vendégünk volt bicskei róbert